x

Apple iPad (2018): Отпакување и први импресии

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 01 Април, 2018 од GSM.mk

Конечно пристигна шестата генерација Apple iPad таблети! Да погледнеме што нудат:

Новиот iPad доаѓа со 9.7 инчен дисплеј и резолуција од 1536x2048 пиксели. Нормално, под хаубата се наоѓа A10 Fusion, придружен од 2GB RAM и 32GB меморија. На задната страна, имаме 8 мегапикселна камера, а селфи камерата е од 1.2 мегапиксели.

Во кутијата се наоѓа:

  • iPad
  • Полнач
  • USB Power Adapter
  • Упатство

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.