x

Apple iPad Air (2019): Отпакување и први импресии!

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 02 Април, 2019 од GSM.mk

Иако се фокусира на своите смартфони и останати гаџети, Apple неодамна ги освежи своите iPad серии со нови таблети. Ова е iPad Air (2019):

На прв поглед, дизајнот на iPad Air е веќе познат. Всушност, е речиси идентичен со оној на iPad Air 2 кој беше претставен во 2014 година. Иако помина подолг период, истиот тенок и елегантен изглед не очекува и кај новиот таблет.

Ова се неговите главни спецификации:

  • Apple A12 Bionic со Neural Engine
  • 10.5 инчен LCD Retina дипслеј со True Tone
  • Smart Keyboard и поддршка за Apple Pencil
  • Батерија со издржливост од 10 часа
  • Достапен во сива, сребрена и златна боја

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.