x

Apple ќе го претстави новиот MacBook Pro наредната недела

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 13 Октомври, 2021 од GSM.mk

Apple најави дека на 18 октомври ќе одржи настан на кој веројатно ќе го претстави новиот MacBook Pro, а можеби и Mac Mini.

Минатиот месец Apple ги претстави новите iPhone, iPad и Apple Watch, па настанот закажан за 18 октомври веројатно е резервиран за новиот MacBook Pro со нов M1X процесор, кој наводно е повеќе фокусиран на графиката и професионалците.

Веројатно, ќе биде претставен и нов Mac Mini со M1X процесор.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.