x

Apple ќе објави нов iPad Air заедно со iPhone SE (2022)

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 17 Јануари, 2022 од GSM.mk

Се шпекулира дека Apple ќе ја претстави својата трета генерација на iPhone SE оваа пролет, но покрај телефонот, компанијата може да ја објави и петтата генерација на iPad Air. Веста доаѓа од сигурен извор на Apple scoops Mac Otakara.

Apple to release a new iPad Air alongside the iPhone SE (2022)

Извештајот укажува на чип A15 Bionic, ултраширока предна камера од 12 MP со поддршка за централната сцена, поврзување 5G за одредени модели и блиц со четворка LED True Tone. Во поглед на дизајнот, уредот нема да се разликува од својот претходник и вклучува 10,9-инчен дисплеј, копчето Touch ID и тенки рамки.

Истите опции за боја ќе бидат на менито како и досега - Space Grey, Silver Green, Rose Gold и Sky Blue.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.