x

Apple најави нов iPhone 12 и 12 mini во виолетова боја!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 23 Април, 2021 од GSM.mk

На изненадување на сите, покрај очекуваните нови производи, Apple најави и нови верзии од iPhone 12 и 12 mini..

На настанот кој се одржа на 20 април, Apple најави неколку нови производи кои веќе беа очекувани, но и неколку неочекувани производи. Од неочекуваните, компанијата најави нова виолетова нијанса во која ќе бидат достапни iPhone 12 и 12 mini. Дал

Во однос на останати карактеристики, уредите ќе бидат исти со останатите, единствената разлика е во бојата во која ќе доаѓаат. Официјално ќе бидат достапни од 30 април.

Дали би биле заинтересирани во ваков iPhone 12?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.