x

Apple: Промотивни видеа за iPhone 11 и iPhone 11 Pro

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 11 Септември, 2019 од GSM.mk

Откако официјално беа претставени новите уреди, Apple сподели неколку видеа на YouTube промовирајќи ги нивните карактеристики:

Видеото за iPhone 11 започнува промовирајќи ги неговите камери  (12MP главна + 12MP широкоаголна), ја спомнува подобрата водоотпорност и неговата издржлива батерија.


Видеото за iPhone 11 Pro е фокусирано на целото производство и деловите кои влегуваат во овој уред. Apple тврди дека смартфонот може да издржи до 4 метри под вода до 30 минути. Истотака, се зборува за A13 Bionic, квалитетни фотографии и 4K видеа кои ги нудат камерите. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.