x

Apple: Сите нови стикери со iOS 11.1

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 08 Октомври, 2017 од GSM.mk

Што е забавно и шарено, и толку популарно што заслужува посебна статија? Новите стикери кои доаѓаат со iOS 11.1! Да погледнеме што не очекува:

Следната недела, Apple ќе ја претстави бета верзијата од iOS 11.1 Сакате на некој да му кажете "Те сакам", но ви е здосадено од обичниот стикер со црвеното срце? Отсега, ќе има нов стикер, инспириран од американскиот знаковен јазик. 

новиот "те сакам" знак инспириран од знаковниот јазик

Останатите стикери погледнете ги тука:

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.