x

Apple сподели најкул видео снимено со iPhone досега!

Категорија: Занимливости Објавено на 20 Април, 2019 од GSM.mk

Денеска, речиси сите смартфони се способни да прават неверојатно добри фотографии, но сами не можеме навистина да ги искусиме нивните способности, без помош од професионалците..

Токму затоа, Apple сподели видео снимено со iPhone кое ги покажува неверојатните способностите на нивните камери. Видеото е наречено "Don't mess with Mother" и е посветено на моќта на природата.

Од егзотични животни, до неверојатни снимки од природата, сето ова е споено во најкул видеото снимено со iPhone досега. Истовремено, видеото е и одлична реклама за самиот уред, посветувајќи најголемо внимание на неговите неверојатни камери.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.