x

Apple vs Samsung vs Huawei: Кој смартфон нуди најбрзо и најдобро полнење?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 08 Јули, 2018 од GSM.mk

Брзите полначи кои доаѓаат со вашите смартфони имаат една иста работа - да го наполнат вашиот уред што е можно побрзо. Но, кој од нив е најдобар? Да погледнеме:


За голем дел од нас збунувачки е да ја препознаеме разликата меѓу Adaptive Fast Charge на Samsung, Fast Charge на Apple, OnePlus DashCharge, Qualcomm Quick Charge и сите останати. Токму поради тоа, фотографиите подоле ќе ви помогнат подобро да ги сфатите функциите и разликите меѓу нив. Истотака, убавата Emily Ratajkowski ќе ви објасни малку подобро како работат во видеото погоре. Како мало потсетување, смартфоните на Apple не доаѓаат со брзи полначи, што значи дека мора да ги купите дополнително.

Apple vs Samsung vs Huawei fast charging graph puts Super Charge at the top


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.