x

Apple Watch Series 8 може да донесе поголем дисплеј во 2022 година

Категорија: Занимливости Објавено на 14 Октомври, 2021 од GSM.mk

Apple може да работи на Apple Watch со поголем дисплеј за 2022 година. Според инсајдерот од индустријата и извршниот директор на Display Supply Chain Consultants, Рос Јанг, часовникот на серијата 8 на Apple може да има до три големини на дисплеј кога ќе започне следната година.

Во моментов, Apple Watch Series 7 во продажба доаѓа во две големини-41mm и 45mm, наспроти 40mm и 44mm од Серијата 6 пред него. Значи, можно е Apple Watch Series 8 да надмине 45 мм.

Во меѓувреме, според популарниот аналитичар Минг-Чи Куо, Apple Watch Series 8 ќе додаде нови функции за управување со здравјето, како што е способноста да ја следите температурата на вашето тело (ум, а не површината на кожата како на некои сегашни паметни часовници), но не е јасно како тоа ќе функционира.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.