x

Asus го претстави ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 18 Ноември, 2022 од GSM.mk

Asus ја претстави својата серија ROG Phone 6 со Snapdragon 8+ Gen 1 уште во јули, пред да ја објави верзијата Dimensity 9000+ во серијата ROG Phone 6D во октомври. Подоцна добивме специјално тематско ROG Phone 6 Batman Edition и сега Asus соработува со Blizzard Entertainment на Diablo Immortal Edition ROG Phone 6.

Asus ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition box and accessoriesAsus ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition box and accessories

Diablo Immortal ROG Phone 6 носи ексклузивно лого на Aura RGB со графика Diablo Immortal и полумат финиш на Hellfire Red на задната страна. Asus го прошири прилагодувањето на софтверот каде што добивате ексклузивна тема Diablo, икони, анимации и звучни ефекти. Телефонот доаѓа со Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 заедно со 16GB LPDDR5 RAM и 512GB UFS 3.1 складирање.

Asus ROG Phone 6 Diablo Immortal EditionAsus ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition

ROG Phone 6 Diablo Immortal доаѓа во специјална кутија која наликува на Хорадичната коцка, која би требало да им биде позната на љубителите на серијата. Внатре има помала црвена кутија во облик на легендарна ставка во играта - фрагментот Worldstone. Има специјален свиток со карта на светот на Светилиштето, како и светли факел на кралот Фахир. Купувачите добиваат и ограничено издание на браник Shield Blessing Aero Case и специјална алатка за исфрлање на SIM амблем на Diablo.

ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition accessoriesROG Phone 6 Diablo Immortal Edition accessories

ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition ќе биде достапен од утре, 18 ноември од онлајн продавницата на Asus и партнерските трговци на мало. Цената ќе биде потврдена кога ќе се отворат нарачките однапред.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.