x

Battleground Mobile India ќе пристигне како алтернатива на PUBG Mobile

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 07 Мај, 2021 од GSM.mk

Минатата есен PUBG Mobile беше исфрлен од индискиот пазар, но сега е на пат неговиот наследник, развиен од истата компанија Krafton. Новото име ќе биде Battleground Mobile India, и овој пат ќе донесе локализирани настани во играта.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.