x

Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Категорија: Занимливости Објавено на 27 Ноември, 2020 од GSM.mk

Вложените пари во развојот на видеоиграта Star Citizen ги рушат сите рекорди, а исто така и кампањата ги пробива сите рокови, бидејќи упорно се одложува.

Иако играта сè уште е далеку од готова, девелоперот Cloud Imperium одлучи да им овозможи на заинтересираните играчи бесплатно да го пробаат ова „чудо од видеоигра“.

По повод настанот Intergalactic Aerospace Expo, Star Citizen ќе биде бесплатна за преземање до 2 декември. За време на промотивниот период, во оваа ММО игра ќе може да „летате“ со над 100 вселенски бродови, а новите играчи ќе можат да уживаат во презентацијата на нови летала, оружја и оклопи што се во фаза на изработка.


Иако е недовршена, видеоиграта нуди гејмплеј што влече корени од вселенските симулации, а истовремено пружа солиден графички квалитет со MMO елементи. Бројните планети со градови и пејзажи што ги нудат се достапни за истражување благодарение на процедуралното генерирање.

ТУКА можете бесплатно да ја преземете Star Citizen.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.