x

Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 26 Септември, 2020 од GSM.mk

Amazon претстави нови гаџети и софтверски ажурирања на годишниот настан за 2020 година.

Меѓу многуте други новитети беше претставен и новиот Cloud gaming сервис Luna.

Уште не е познато кога Luna ќе биде пуштен пошироко, но првично ќе биде достапен на PC, Mac, Fire TV и iPhone и iPad (преку веб апликациите), а Android верзијата е планирана за по лансирањето.

Amazon најави дека корисниците во САД може да побараат ран пристап до сервисот уште денес. Не се знае кога ќе биде достапен интернационално.

Од Ring камерата што се прицврстува на дрон до Echo Show, погледнете кои се новитетите на Amazon:


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.