x

Cyberpunk 2077 се врати во PS Store

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 23 Јуни, 2021 од GSM.mk

Cyberpunk 2077 започна во прилично лоша состојба, работите беа толку лоши што Сони ја отстрани играта од својата Плејстејшн продавница. По повеќемесечна работа, играта се врати, но тоа не е крај на приказната бидејќи повеќе ажурирања и поправки ќе бидат објавени во текот на остатокот од годината.

Играта како што е во моментов може да се игра на PlayStation 5 или 4 Pro. Тимот на ЦДПР предупредува дека сопствениците на основните PlayStation 4 „може“ да продолжат да доживуваат проблеми со перформансите, па затоа се препорачува користење на една од позвучните конзоли. Sony предупредува да не ја купувате играта ако имате основен PS4.

Ако сте заинтересирани за играта, ќе мора да платите скоро целосна цена - 50 ЕВРА. Верзијата за компјутер може да се најде со попуст.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.