x

Dark Mode првично ќе пристигне кај Facebook Lite!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 16 Февруари, 2020 од GSM.mk

Facebook се одлучи на интересна стратегија при претставување на Dark Mode кај своите апликации..

Facebook Lite е апликација која нуди само дел од Facebook опциите. Интересно е што додека Facebook корисниците сеуште чекаат Dark Mode, Facebook Lite ќе ја добие темната тема во наредните неколку дена. Facebook Lite е достапна само на одредени места. 

Dark Mode може да биде вклучен преку Settings. Станува збор за темно сива позадина со бели букви. 

Dark mode is coming to Facebook Lite before the main app


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.