x

Децата ќе може да добиваат персонални пораки од Дедо Мраз со виртуелниот асистент на Amazon!

Категорија: Забава Објавено на 07 Декември, 2019 од GSM.mk

Amazon најде нов начин да ги направи празниците поинтересни со користење на својот виртуелен асистент

До Божиќ сеуште има време, но доколку вашите деца се нетрпеливи Alexa и Amazon најдоа нов начин да ги забавуваат. Од почетокот на декември, па се до Божиќ, Alexa ќе не подготвува за големиот ден. 

За активирање на Alexa, децата само треба да прашаат уште колку дена има до Божиќ. Откако ќе одговори на прашањето, Alexa ќе праша "Дали сакате да слушнете подетални информации од мојот добар пријател, Дедо Мраз?".

Доколку одговорот на прашањето е да, децата ќе може да имаат "мал разговор" со нивниот омилен Дедо Мраз.

One mum raved about the messages on the Facebook group Extreme Couponing and Bargains UK

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.