x

Десет видеоигри кои се забранети во некои земји

Категорија: Забава Објавено на 19 Јули, 2020 од GSM.mk

Понекогаш оправдувањето „тоа е само игра“ не е доволно - како во случајот на овие десет игри што се забранети поради контроверзна или премногу насилна содржина.

Devotion, Winnie the Pooh + Shi Jinping, Call of Duty: Modern Warfare, Danganronpa се само некои од игрите кои се забранети во САД, Кина, Русија и Северна Кореја.

Погледнете го видеото.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.