x

Дизајнот Samsung Galaxy M32 произлезе во целост

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Јуни, 2021 од GSM.mk

Претстојниот Galaxy M32 од Самсунг се очекува да дебитира наскоро во Индија и најновата рунда спецификации што излегоа во јавноста се тука за да донесат поголема јасност за тоа што треба да очекуваме Исто така, добиваме официјални слики од Samsung Mobile Press кои го прикажуваат дизајнот на телефонот во целост.

М32 ќе донесе батерија од 6.000 mAh како што истече претходно. Исто така, ќе донесе 6,4-инчен FHD + Super AMOLED дисплеј со изрез во форма на буквата У за селфи камера од 20MP. Чипсетот Helio G85 на MediaTek се очекува на чело со 4/6 GB RAM и 64/128 GB простор што ќе може да се прошири преку microSD.

На задната страна се наоѓа главна камера од 48MP заедно со ултра-широк објектив од 8MP, макро камера од 5MP и помошник за длабочина. Телефонот треба да има димензии 160 x 74 x 9 mm и тежи 196 грама. Треба да добиеме Android 11 со OneUI на врвот од страната на софтверот.

Galaxy M32 се очекува да доаѓа во опции за црна и сина боја. Информациите за цените остануваат да се утврдат.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.