x

Доколку имате некоја од овие Android апликации, избришете ја веднаш!

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 21 Јануари, 2020 од GSM.mk

Постојат голем број популарни апликации кои без знаење крадат персонални информации од корисниците. Ова се дел од нив:

Станува збор за "камера апликации". Една од нив е инсталирана кај повеќе од 500 000 Android корисници. 

Овие апликации крадат персонални информации од своите корисници и имаат "невидливи реклами" во позадина на кои корисниците кликаат несвесно. Бидејќи се бесплатни, имаат голем број симнувања од корисници кои сакаат да ги подобрат своите селфиња.

Ова се 30-те апликации кои не треба да ги симнувате:

 1. BeautyPlus – Easy Photo Editor & Selfie Camera
 2. BeautyCam
 3. Beauty Camera – Selfie Camera
 4. Selfie Camera – Beauty Camera & Photo Editor
 5. Beauty Camera Plus – Sweet Camera & Makeup Photo
 6. Beauty Camera – Selfie Camera & Photo Editor
 7. YouCam Perfect – Best Selfie Camera & Photo Editor
 8. Sweet Snap – Beauty Selfie Camera & Face Filter
 9. Sweet Selfie Snap – Sweet Camera & Beauty Cam Snap
 10. Beauty Camera – Selfie Camera with Photo Editor
 11. Beauty Camera – Best Selfie Camera & Photo Editor
 12. B612 – Beauty & Filter Camera
 13. Face Makeup Camera & Beauty Photo Makeup Editor
 14. Sweet Selfie – Selfie Camera & Makeup Photo Editor
 15. Selfie camera – Beauty Camera & Makeup camera
 16. YouCam Perfect – Best Photo Editor & Selfie Camera
 17. Beauty Camera Makeup Face Selfie, Photo Editor
 18. Selfie Camera – Beauty Camera
 19. Z Beauty Camera
 20. HD Camera Selfie Beauty Camera
 21. Candy Camera – selfie, beauty camera & photo editor
 22. Makeup Camera-Selfie Beauty Filter Photo Editor
 23. Beauty Selfie Plus – Sweet Camera Wonder HD Camera
 24. Selfie Camera – Beauty Camera & AR Stickers
 25. Pretty Makeup, Beauty Photo Editor & Selfie Camera
 26. Beauty Camera
 27. Bestie – Camera360 Beauty Cam
 28. Photo Editor – Beauty Camera
 29. Beauty Makeup, Selfie Camera Effects & Photo Editor
 30. Selfie cam – Bestie Makeup Beauty Camera & Filters

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.