x

Еве како да активирате темен режим на Facebook за iPhone

Категорија: Совети Објавено на 05 Ноември, 2020 од GSM.mk

Howfinity ќе ви покаже како да го активирате.

Facebook конечно го овозможи темниот режим за iOS на iPhone и iPad и подесувањата сега се во апликацијата и независно од вашите системски нагодувања.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.