x

Facebook Dating пристигна во Америка!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 09 Септември, 2019 од GSM.mk

Facebook додаде нова функција која може да биде од голема помош за корисниците :)

Веќе некое време постојат голем број апликации како Tinder и Bumble, а сега и Facebook додаде слична функција на својата социјална мрежа.

Станува збор за Facebook Dating, целосно различно искуство од вашиот обичен профил. Се разбира, ќе треба да ги користите вашето име и фотографии, но Facebook пријателите нема да бидат известени за тоа, освен ако сами не им кажете. За да биде осигурана вашата приватност, Facebook ќе ве спојува само со луѓе надвор од вашиот пријателски круг. 

Facebook Dating is now available in the US, time for secret crushes to be revealed!

За разлика од Tinder каде комуникацијата е дозволена само ако има интерес од двете страни, на Facebook ќе може да лајкувате и разгледувате профили на било кој корисник без рестрикции. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.