x

Facebook Messenger покажува 1 непрочитана порака: Како да се решите од здодевната нотификација?

Категорија: Совети Објавено на 29 Септември, 2021 од GSM.mk

Бизарна грешка во Facebook Messenger на некои корисници им покажува нотификација за една непрочитана порака.

Меѓутоа, откако ќе кликнете на иконата на Facebook Messenger и влезете во апликацијата Messenger, се чини дека нема непрочитани пораки. Што да правите тогаш и како да ја отстраните лажната нотификација?

Како да го избришете ова известување во Facebook Messenger?

Започнете со отворање на прелистувачот на компјутер - не на телефонот. Потоа одете на Facebook.com и најавете се на вашиот профил. Потоа, во менито за навигација, кликнете на ознаката Messenger. Треба да видите непрочитана порака, означена со задебелени букви.

Откако ќе кликнете на пораката, Facebook Messenger ќе ја означи како прочитана. Пријавете се во мобилната апликација Facebook и повеќе нема да ја гледате иконата за непрочитана порака.

Корисниците на Facebook можат меѓусебно да испраќаат барања за поврзување со Messenger. Кога ќе се поврзете, Facebook ќе ви испрати порака со која ќе потврдите дека вашите профили се поврзани и дека можете да испраќате пораки едни на други.

Во пракса, најчестите непрочитани пораки се од овој тип. Откако ќе ги прегледате пораките, обрнете внимание на нив и означете ги како прочитани. Овие известувања за системот на Facebook честопати можат да бидат причина за грешка што предизвикува овие досадни непрочитани пораки да се прикажуваат во мобилната апликација Facebook.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.