x

Facebook наскоро ќе воведе логирање преку фотографија!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 30 Ноември, 2017 од GSM.mk

Facebook наскоро ќе воведе нов начин за потврдување на нечиј идентитет и истовремено логирање..

Сеуште не е јасно кога и како ќе функционира новата функција, дали ќе биде наменета само при сомнителни активности или како регуларен начин на логирање. Како и да е, компанијата изјавила дека е нов начин на заштитување на идентитетот на своите корисници.

Дел од Facebook корисниците се "пожалиле" на твитер дека при логирање, Facebook побарал "фотографија која јасно го покажува вашето лице". Сега за сега, методот го искусиле само неколку корисници, а сеуште е непознато дали ќе биде достапен за сите. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.