x

Facebook воведе мали, но важни промени

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 16 Август, 2021 од GSM.mk

Facebook претстави неколку нови работи за Messenger.

Facebook наведува дека дневно се прават над 150 милиони повици преку Messenger, па затоа одлучија да ја зголемат приватноста и да обезбедат поголема заштита на луѓето додека разговараат.

Воведена е и нова опција end-to-end шифрирање за гласовни и видеоповици.

Ова не е автоматска промена, туку корисниците ќе мора да влезат во подесувањата за да ја вклучат, но и корисникот со кој разговарате ќе треба да ја вклучи оваа опција.

Неодамна пристигнаа и пораките што исчезнуваат, а нив ги имаат речиси сите останати апликации за допишување.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.