x

Facebook воведува Stories!

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 28 Јануари, 2017 од GSM.mk

После Instagram, уште една компанија го украде концептот на Snapchat...

Според новите изјави, Facebook започна да тестира нова функција за својата iOS апликација - Facebook Stories. Facebook Stories ќе функционира точно како што замислувате: Корисниците ќе може да стават слика или видео на својот timeline, која ќе може сите да ја гледаат и ќе исчезне за 24 часа. Функцијата ќе се наоѓа на горниот дел, исто како кај Instagram.

Like Snapchat and Instagram before it, Facebook is testing a new Stories feature

Иако е нормално Facebook да сака да вгради функции кои се во моментов популарни, навистина е чудно што всушност целосно ја ископира, сега не толку новата, функција на Instagram (која го ископира Snapchat), бидејќи Instagram припаѓа на Facebook.

Кое е вашето мислење?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.