x

Фото битка: Galaxy Note 9 vs iPhone X, LG G7 и OnePlus 6

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Септември, 2018 од GSM.mk

Покрај одличните перформанси, прекрасниот изглед, големата батерија и корисното S Pen пенкало, уште една причина поради која Note 9 е одличен уред е неговата моќна камера..

Токму поради тоа, решивме да го споредиме со неговите најголеми ривали, воедно и три други смартфони со одлични камери - iPhone X, LG G7 и OnePlus 6. Ова се резултатите:


сцена 1

Note 9 

iPhone X

LG G7

OnePlus 6


сцена 2
Note 9 

iPhone X

LG G7

OnePlus 6


сцена 3
Note 9 

iPhone X

LG G7

OnePlus 6


сцена 4

Note 9 

iPhone X

LG G7

OnePlus 6


сцена 5
Note 9 

iPhone X

LG G7

OnePlus 6


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.