x

Фото битка: Huawei Mate 20 Pro vs iPhone XS Max vs Galaxy Note 9

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Октомври, 2018 од GSM.mk

Huawei Mate 20 Pro е новиот телефон на пазарот со три камери на задната страна. Но, како изгледаат овие камери во споредба со најдобрите смартфони достапни на пазарот во моментот - iPhone Xs Max и Note 9?

Како мало потсетување, новиот Huawei Mate 20 Pro доаѓа со три камери на задната страна - главен сензор од 40 мегапиксели, секундарна камера од 20 мегапиксели и трета камера од 8 мегапиксели. Селфи камера е од 24 мегапиксели. Со спецификациите на iPhone Xs Max и Note 9 сме веќе запознаени. Да преминеме на резултатите:

сцена 1

Huawei Mate 20 Pro

iPhone Xs Max

Galaxy Note 9


сцена 2

Huawei Mate 20 Pro

iPhone Xs Max
Galaxy Note 9

сцена 3
Huawei Mate 20 Pro

iPhone Xs Max

Galaxy Note 9


сцена 4

Huawei Mate 20 Pro

iPhone Xs Max

Galaxy Note 9


сцена 5
Huawei Mate 20 Pro

iPhone Xs Max

Galaxy Note 9


сцена 6

Huawei Mate 20 Pro

iPhone Xs Max

Galaxy Note 9


Кој е победникот? :)


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.