x

Фото битка: Moto Z4 vs Google Pixel 3a XL

Категорија: Рецензии // Телефони Објавено на 22 Јуни, 2019 од GSM.mk

Време е за уште една фото битка!

Овој пат станува збор за фото битка меѓу Moto Z4 на Motorola и Pixel 3a XL на Google. На кратко, Z4 доаѓа со главна камера од 48 мегапиксели придружена од Dual Led блиц, како и селфи камера од 25 мегапиксели. Од друга страна, Pixel 3a XL доаѓа со главна камера од 12.2 мегапиксели, истотака придружена од Dual Led блиц и селфи камера од 8 мегапиксели.

Ова се резултатите:

сцена 1

Moto Z4

Pixel 3a XL


сцена 2

Moto Z4

Google Pixel 3a XL


сцена 3

Moto Z4

Google Pixel 3a XL


сцена 4

Moto Z4

Google Pixel 3a XL


сцена 5

Moto Z4

Google Pixel 3a XL


сцена 6

Moto Z4

Google Pixel 3a XL


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.