x

Фото: Новите iOS емотикони кои ќе дојдат во 2018 година!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 06 Декември, 2017 од GSM.mk

Листа емотикони беа официјално најавени од Unicode Consortium, непрофитна организација која ги промовира ваквите симболи за популарните оперативни системи, кои ќе се појава на iOS уредите во 2018 година..

Листата сеуште не е довршена, бидејќи финалните одлуки ќе бидат направени од страна на Unicode на настан во јануари. Откако ќе бидат потврдени, новите емотикони ќе се појават на уредите во втората половина од 2018 година.

Сега за сега, листата има 100 кандидати, меѓу кои:

 • Superhero
 • Supervillain
 • Man, red haired
 • Woman, red haired
 • Pleading face
 • Woozy face
 • Partying face
 • Leg
 • Foot
 • Red-haired
 • Curly-haired
 • Tooth
 • Goggles
 • Badger
 • Lobster
 • Flying disc
 • Pirate flag
Три емотикони беа тргнати од листата:

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.