x

Фото: Портокалов, бел и црн Pixel 4!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Септември, 2019 од GSM.mk

Деновиве се појавија неколку фотографии од нови Pixel 4 бои во повеќе бои:

На сликите се забележуваат три Pixel 4 модели. Од нив, први ни го привлече вниманието портокаливот модел, додека другите два се постандардни, во црна и бела боја. Во првата и втората Pixel серија имаше син модел, додека во третата се наоѓаше розев. Изгледа дека овој пат компанијата се одлучи за поспецифична, портокалова боја. Се разбира, за корисниците кои сакаат покласична верзија, ќе има црна и бела варијанта.

Google Pixel 4 concept render - Orange Google Pixel 4 leaks alongside black and white models


Pixel 4 ќе доаѓа со Snapdragon 855, 6GB RAM и 128GB меморија. Почетната цена на помалиот модел ќе биде 799 долари, додека поголемиот Pixel 4 XL ќе чини 899 долари. Двата уреди би требало да бидат достапи од петок.

Orange Google Pixel 4 leaks alongside black and white models

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.