x

Фото-споредба: Windows 10 vs. Windows 8.1 Mobile

Категорија: Софтвер // Windows Phone Објавено на 17 Јули, 2015 од GSM.mk

Иако сеуште не знаеме што носи иднината за мобилните телефони и оперативниот систем на Microsoft, новата верзија на Windows 10 Mobile излегува овој септември...

Според бета тестерите на десктоп верзијата, како и оние кои имале шанса да ја видат мобилната верзија, сеуште има надеж за американскиот гигант. Оперативниот систем за паметни телефони и таблети на Microsoft отсекогаш бил оптимизиран, иако на нас не ни се допаѓа премногу црно-белиот дизајн на сите менија и опции.

Од аспект на подобрувања во дизајнот наспроти претходниот Windows 8.1 Mobile, може да ја погледнете екстензивната галерија подолу, каде што се споредени сите различни сетинзи и апликации помеѓу двете верзии.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.