x

Фотографии од Nokia 7.2: Три камери, тенко тело, голем дисплеј

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Август, 2019 од GSM.mk

На 5 септември финската компанија HMD Global ќе најави неколку нови уреди, меѓу кои и Nokia 7.2. Ова е неговиот изглед:

На фотографиите најпрво се забележува тенкиот дизајн на уредот, заедно со кружниот систем камери во средината од три сензори и LED блиц. Скенерот за отпечатоци истотака ќе се наоѓа на задната страна, додека на предниот дел ќе има голем панел со notch.


Преминувајќи на внатрешните спецификации, Nokia 7.2 ќе работи на Snapdragon 660. Истотака, знаеме дека главната камера ќе биде од 48 мегапиксели. Покрај ова останатите спецификации не се познати.

More Nokia 7.2 case renders show thin body, triple camera, waterdrop notch


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.