x

Фотографијата од батеријата на Samsung Galaxy S22 потврдува капацитет од 3.700 mAh

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 29 Септември, 2021 од GSM.mk

Samsung Galaxy S22 ќе биде помал од S21, но тоа исто така значи дека ќе има помала батерија - 3.700 mAh според најновите гласини. И тие гласини се потврдија со фотографија од вистинската батерија.

Тука е, EB-BS901ABY (14,35 Wh), фотографиран за време на процесот на сертификација на SafetyKorea. За повикување, Galaxy S21 и S20 пред да имаа батерии од 4.000 mAh, па исчезнаа 300 mAh.

Се разбира, траењето на батеријата беше значително подобрено помеѓу двете генерации - во нашите прегледи откривме дека рејтингот на издржливост се зголемил од 71 час за S20 (во режим 120 Hz 1080p) на 93 часа за S21, и покрај тоа што и двете имале исто капацитет на батеријата. Така, слично подобрување може да значи дека животниот век на батеријата S22 е добар (или дури и подобар од) S21.

Патем, батериите на Galaxy S22+ и S22 Ultra ќе бидат соодветно 4.500 mAh и 5.000 mAh. Ова значи дека новиот модел Плус исто така губи 300 mAh во споредба со сегашниот модел. Ultra е единствениот што не губи капацитет, и покрај тоа што треба да се смести S Pen во внатрешноста.

Што се однесува до полнењето, малиот S22 се очекува да остане на 25W, додека Plus и Ultra треба да се надградат за да поддржуваат 45W.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45