x

Фотошоп магија: Она кога ќе се сретнат реалноста и фантазијата

Категорија: Забава Објавено на 19 Декември, 2018 од GSM.mk

Дигиталниот уметник Платон Јурик составува фантастични фотоприказни за интеракцијата меѓу човекот и природата.

Фотошоп манипулациите на овој руски уметник го покануваат гледачот да направи чекор надвор од реалниот свет и за момент да влезе во светот на фантазијата.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.