x

Galaxy Fold: 8 кои треба да ги знаете за уредот на преклопување на Samsung!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Април, 2019 од GSM.mk

Galaxy Fold, револуционерниот уред на Samsung конечно пристигна. Еве се што треба да знаете за него:

1. Превитканиот дел во средина е реален

Image courtesy of Jon Rettinger

Иако на фотографиите изгледа како целосен дисплеј, сепак делот каде што се превиткува е забележлив. При работење не пречи, но сепак кога не е преклопен се гледа.

2. Ова е најтешкиот смартфон на пазарот во моментот!

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

Кратка споредба:

  • Galaxy Fold: 9.28 oz (263 g)
  • Galaxy S10+: 6.17 oz (175 g)
  • iPhone XS Max: 7.34 oz (208 g)
  • Pixel 3 XL: 6.49 oz (184 g)
  • OnePlus 6T: 6.53 oz (185 g)

3. Неговото отварање е искуство со две раце

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

Поради неговата големина, отварањето на дисплејот мора да го направите со две раце.

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

4. Скенерот за отпечатоци е и Bixby копче

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

5. Има две батерии

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

6. Главниот дисплеј е изработен од пластика

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

7. Notch-от на големиот дисплеј е прилично голем

Image courtesy of Jon Rettinger

8. Доаѓа во четири бои

Samsung Galaxy Fold: 12 things you should know about the foldable phone

Достапен е во сребрена, црна, зелена и сина боја.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.