x

Galaxy M51: Најмоќниот уред во M серијата

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 30 Јуни, 2020 од GSM.mk

Galaxy M51 ќе биде еден од најмоќните уреди од средна класа на Samsung и истовремено ќе доаѓа со дисплеј произведен од самата компанија..

Иако Samsung се смета за еден од најдобрите производители на екрани во светот, голем дел од буџетските уреди на компанијата всушност не доаѓаат со Samsung дисплеј, бидејќи е прилично скапо.

Но, изгледа дека M51 ќе го промени тоа. Покрај тоа што ќе биде најмоќниот смартфон во M серијата, ќе доаѓа и со Super AMOLED дисплеј со вметнат скенер за отпечатоци под него, произведен од Samsung. Овој модел ќе биде буџетската верзија на A51, кој се покажа како прилично популарен.

Од останати карактеристики, M51 ќе работи на Snapdragon 730 процесор со 8GB RAM и 128GB меморија. Ќе има и главна камера од 64 мегапиксели.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65