x

Galaxy Note 7 FE: Отпакување и импресии!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 19 Јули, 2017 од GSM.mk

Galaxy Note 7 доаѓаше со импресивни перформани и дизајн. Токму поради тоа, по целото фијаско, компанијата реши да произведе подобра и посигурна верзија од уредот. Да погледнеме како изглеа Note 7 FE:

Note 7 FE доаѓа со 5.7 инчен дисплеј и резолуција од 1440x2560 пиксели. Под хаубата, се наоѓа Exynos 8890, заедно со 4GB RAM и 64GB меморија. Задната камера е од 12 мегапиксели, додека предната е од 5 мегапиксели. Сите овие спецификации ги добивавме и со оригиналната верзија. Единствена, важна, промена со која доаѓа уредот е посигурната батерија со помал капацитет, од 3200mAh.

Компанијата ја произведе оваа верзија со цел да ја врати довербата на своите фанови и да ја зголеми возбудата за Note 8, кој доаѓа при крајот на август. Да погледнеме како изгледа отпакувањето на Note 7 FE:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.