x

Galaxy S10, S10 Plus и S10e: Како да ја гледате батеријата во проценти?

Категорија: Совети Објавено на 07 Април, 2019 од GSM.mk

Доколку сте нов Galaxy S10 сопственик, сигурни сте задоволни од перформансите на вашиот нов уред, но постојат и неколку функции кои можеби не ги знаете, а ќе го подобрат вашето смартфон искуство:

Можеби се прашувате како може да ја гледате батеријата во проценти и секогаш да знаете уште колку "живот" ви има останато од вашиот смартфон. Ова може да го постигнете со неколку лесни чекори:

1. Одете во Settings

- Селектирајте го Notifications менито

How to show battery percentage on Galaxy S10, S10 Plus and S10e


2. Одберете нотификации

- Најдете го Status Bar табот

How to show battery percentage on Galaxy S10, S10 Plus and S10e


3. Селектирајте Status Bar

- Тоа е тоа! Последно, се што треба е да кликнете на "Show battery percentage"

How to show battery percentage on Galaxy S10, S10 Plus and S10e


4. Еве како изгледа

How to show battery percentage on Galaxy S10, S10 Plus and S10e


5. Полесен начин!

Вториот, полесен начин, е да пишете  'battery percentage' во settings и директно ќе се вклучи функцијата.

How to show battery percentage on Galaxy S10, S10 Plus and S10e

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.