x

Galaxy S11: Фотографии од Premium Hole Infinity дизајнот!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 02 Декември, 2019 од GSM.mk

Веќе имаме генерална идеја за тоа како ќе изгледаат S11 уредите, а веќе почнаа да се појавуваат и рендери од нивниот потенцијален дизајн

Најпрво, во внатрешноста на S11 уредите ќе се наоѓа новиот Exynos 990 во Европа и Snapdragon 865 во Америка. Истотака, знаеме дека на задниот дел ќе има главна камера од 108 мегапиксели, 48 мегапикселна камера за портрети и широкоаголна камера. Ќе има и најмалку 8GB RAM со 256GB меморија. На предниот дел ќе има голем 6.9 инчен дисплеј кај S11+, а кај обичниот S11 ќе има 6.7 инчен панел. 

Според фотографиите може да се забележи дека ќе биде присутен нов, Premium Hole Display дизајн.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.