x

Galaxy S11 и Snapdragon 865: Спецификации и перформанси

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 13 Ноември, 2019 од GSM.mk

Заедно со S11, Samsung ќе претстави и нов, помоќен процесор кој ќе се наоѓа во внатрешноста на овој смартфон...

Заедно со Snapdragon 865 го очекуваме и Exynos 990 кои ќе се наоѓаат во внатрешноста на S11 серијата. Благодарение на овие процесори, S11 ќе има процесор кој е 20% побрз од сегашниот најбрз Android процесор.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.