x

Galaxy S20, S20 Plus, S20 Ultra: Споредба на големините!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 18 Јануари, 2020 од GSM.mk

Samsung ќе ја претстави Galaxy S20 серијата во февруари. Како ќе изгледаат овие уреди еден до друг?

Во однос на дизајн, Galaxy S20 серијата ќе наликува на Note 10 уредите кои беа претставени во август. Ќе имаат голем панел со централно сместена селфи камера и минимални рамки од страните. Една промена во дизајнот ќе биде на задниот дел, поточно кај камерите. Ситемот камери ќе се наоѓа во горниот лев агол и ќе станува збор за три сензори кај S20 и четири сензори кај S20+ и S20 Ultra. 

Еве како би изгледале овие уреди еден до друг, во споредба со претходните уреди на Samsung: 

S20 vs S10

Galaxy S20 vs Galaxy S10 - Galaxy S20, S20+, S20 Ultra size comparison: Here's how they measure up against the Galaxy S10-series

S20+ vs S10+

Galaxy S20+ vs Galaxy S10+ - Galaxy S20, S20+, S20 Ultra size comparison: Here's how they measure up against the Galaxy S10-series
S20 Ultra vs Note 10+ 

Galaxy S20 Ultra vs Galaxy Note 10+ - Galaxy S20, S20+, S20 Ultra size comparison: Here's how they measure up against the Galaxy S10-series

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.