x

Galaxy S20 Ultra: Бенчмаркинг резултати

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 21 Јануари, 2020 од GSM.mk

Колку ќе биде моќен Galaxy S20 Ultra?

Како што веќе знаеме, Galaxy S20 Ultra ќе доаѓа со 6.9 инчен дисплеј, батерија од 5000 mAh, 12GB RAM и Snapdragon 865 или Exynos 990 во внатрешноста. 

Деновиве се појавија првите бенчмаркинг резултати на овој уред, во споредба со оние на S20+. Тестирањата се извршени со Snapdragon 865 во внатрешноста. Според нив, S20 Ultra постигна single-core резултат од 923 и multi-core од 3267. За разлика од него, S20+ постигна single-core резултат од 756 и multi-core од 2871.

Galaxy S20 Ultra specs vs S20 Plus preliminary benchmark scores - The Galaxy S20 Ultra lands in America and gets benchmarked with 12GB RAM

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.