x

Galaxy S20 уредите имаат проблем со селфи камерите кој ги уништува селфињата!

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 11 Март, 2020 од GSM.mk

Само неколку недели откако беа претставени, Galaxy S20 корисниците наидоа на голем проблем со селфи камерите...

Станува збор за проблем со предните камери кои се појави кај сите три модели - Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra. 

На кратко, проблемот се сведува на тоа што селфи камерата од време на време "одлучува" да замагли делови од фотографиите. На голем дел од сликите, пола од сликата е замаглена и недостасуваат детали, додека другит дел е во фокус. Еве неколку примери: 

Добро селфи

Good
Заматено селфи

Bugged

Добро селфи

Good
Заматено селфи 

Bugged


Доколку и вие сте сопственик на S20 уред, дали сте забележале ваков проблем со камерите? 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.