x

Гејмери на готовс: „World of Tanks“ пристигнува на Steam

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 12 Февруари, 2021 од GSM.mk

„World of Tanks“ е популарна видеоигра која е достапна повеќе од една деценија и е многу популарна, особено на нашите простори и во источна Европа.

Популарните тенкови ќе бидат достапни на најпопуларната платформа за дистрибуција на видеоигри, а тоа е Steam.

Креаторите на „World of Tanks“ настојуваат видеоиграта да биде достапна на публиката, а Steam е вистинското место за тоа.

Страницата World of Tanks Steam е активна и може да ја видите ТУКА

Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.