x

Гејмерите го изградија најголемиот град во Minecraft

Категорија: Забава Објавено на 19 Мај, 2020 од GSM.mk

Играчите на популарната игра Minecraft не престануваат да воодушевуваат со своите креации. Овој пат ни покажаа реалистичен град кој е најголем во играта и не престануваат со градење.

Minecraft ги надмина сите очекувања, а возбудливо е да се види и различен пристап во креаирањето во зависност од гејмерите и тимовите.

Greenfield е најголемиот град во Minecraft, а со неговото градење започнаа во август 2011 година.

Тој има фабрики, облакодери, железнички станици, луксузни населби и изгледа како вистински град.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.