x

Гледајте го настанот Samsung Galaxy Unpacked Part 2 во живо овде

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 20 Октомври, 2021 од GSM.mk

Samsung одржа „Unpacked“ настан уште во август кога го видовме доаѓањето на Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Galaxy Buds2 и Galaxy Watch4. Со извештаите за откажување на Galaxy Note21 и одложување на Galaxy S21 FE, бевме изненадени кога дознавме дека има временски настан од Part 2.

Дојде времето за новото лансирање - тоа е денес, и Samsung ќе ни претстави се што ќе набави преку Интернет на својата веб -страница и на YouTube. 


Некои гласини сугерираа нови бои за Galaxy Z Flip3, како и домашни апарати од нарачаната серија, ќе се најдат на сцената. Исто така, најверојатно ќе го видиме новиот OneUI, базиран на Android 12. Она што се надеваме дека ќе го видиме, но најверојатно нема да стигне до настанот е смартфонот Galaxy S21 FE - најновите извештаи укажуваат на лансирање кон крајот на декември.

Ние внимателно ќе го следиме настанот и откако ќе заврши, ќе бидеме подготвени и ќе ги објавиме сите најнови информации и детали од лансирањето.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45