x

Го пропуштивте настанот на Xiaomi? Еве кратко резиме и промо видеа за новите производи

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 16 Март, 2022 од GSM.mk

Дали го гледавте преносот во живо на Xiaomi? Компанијата ја објави глобалната достапност и цените на серијата Xiaomi 12, заедно со Xiaomi Watch S1 и S1 Active и Buds 3T Pro. Тоа беше долг настан кој опфати не помалку од шест производи, па можеме да разбереме дали го пропуштивме.

За оние од вас кои се навистина ограничени со времето, еве го 1-минутниот преглед на настанот:


Ако тоа беше премногу лесно за детали, но сè уште немате време за целосниот настан, еве подолг преглед од 10 минути:


Следно, видео за отпакување. И да, тоа е брз полнач од 120 W во кутијата Xiaomi 12 Pro (ванила Xiaomi 12 и 12X се полнат на 67 W).


Еве уште една кратка промоција што ги содржи Xiaomi 12 и 12 Pro:


Продолжувајќи кон уредите за носење, еве неколку кратки клипови со Xiaomi Watch S1, спортскиот часовник S1 Active и Xiaomi Buds 3T Pro:

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.