x

Голем додаток ќе биде отстранет од кутијата на iPhone 12!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 29 Јуни, 2020 од GSM.mk

Прашањето е, како голема компанија може да ја намали цената на својот следен флегшип? Одговорот на тоа прашање е со отстранување на важен додаток од кутијата во која доаѓа...

Новите информации се навистина разочарувачки. Според нив, Apple ќе направи голема промена со iPhone 12 серијата оваа година. Најверојатно со цел цената да биде пониска, iPhone 12 уредите ќе доаѓаат без полнач во кутијата. Наместо тоа, корисниците ќе мора да го купат полначот посебно. 

Пред оваа информација, се зборуваше дека полначот на серијата ќе биде од 20 W. Наводно, полначот навистина ќе биде од 20 W, но нема да биде присутен со самиот смартфон. iPad уредите сеуште ќе доаѓаат со полнач.

Kuo says that this 20W Apple charger is real, but won't be included in the iPhone 12 box - Besides the EarPods, a major accessory might be missing from the 5G Apple iPhone 12 box


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.