x

„Google Photos“ сега ви овозможува да ги уредувате датумот и времето на резервните податоци

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 06 Октомври, 2021 од GSM.mk

Најновото ажурирање на апликациите Андроид и iOS на „Фотографии на Google“ носи можност за уредување на времето и датумот на вашиот медиум директно во апликацијата. Откако ќе се најдете во мобилната апликација „Фотографии на Google“, сега можете да повлечете нагоре кон која било слика или видео и треба да имате маркер во десниот агол што значи дека сте во можност да ги измешате датумот и времето.

Google Photos Android app's new date and time edit optionsGoogle Photos Android app's new date and time edit optionsGoogle Photos Android app's new date and time edit optionsGoogle Photos Android app's new date and time edit options

Функцијата веќе беше достапна на веб -верзијата на „Фотографии на Google“ веќе подолго време. Ако претходно немавте пристап до работна површина и сакавте да го промените датумот и/или времето на фотографијата на „Фотографии на Google“ преку вашиот телефон или таблет, ќе треба да се прибегнете кон апликации од трети страни. Ако с still уште не ја гледате оваа промена на вашиот уред, треба да бидете сигурни дека вашата апликација е ажурирана до најновата верзија.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.